0

Шпалери в спальню: правила вибору

Вибираючи дизайн для спальні, потрібно керуватися одним "золотим правилом" - все, що буде перебувати в цій кімнаті, повинно розслабляти і сприяти міцному та здоровому сну. Це стосується і шпалер. Причому, навіть в більшій мірі, тому що вони завжди на виду. І якщо прогадати, наприклад, з вибором ліжка, то його, в крайньому випадку, можна поміняти. А ось через шпалери робити повторний ремонт буде складно.

Вибіркольору

Колір - це перше, на що необхідно звертати увагу привиборі шпалер. Психологи вже давно склали таблицю кольорів і їх вплив напсихіку людини. Виглядає вона так:

 • Червоний- збуджує, робить частішим пульс, мотивує на будь-які дії, стимулює роботу мозку,а у великих кількостях може втомлювати;
 • Рожевий- діє майже так само як червоний, тільки в менших дозах;
 • Синій- стабілізує тиск і дихання, викликає бажання відпочити і помріяти про щось,знижує розумову напругу і розслабляє;
 • Блакитний- створює відчуття спокою і задоволення, розслабляє;
 • Зелений- знижує тиск, заспокоює, знижує чутливість до шуму;
 • Жовтий- збільшує схильність до марень і фантазування, покращує настрій;
 • Сірий- заспокоює, породжує різні філософські думки і створює відчуття відчуженостівід світу;
 • Чорний- в малих дозах стимулює мозкову активність, але в більших може почати пригнічувати,породжуючи різні страхи;
 • Білий- створює відчуття нескінченності, одночасно може і заспокоювати і дратувати;
 • Фіолетовий- викликає якесь збудження, може породжувати нехороші думки;
 • Помаранчевий- в малих дозах може подарувати відчуття теплоти і затишку, але в великих почнедратувати;
 • Коричневий(бежевий) - в малих кількостях допоможе відчути свою захищеність, у великихпочне пригнічувати, якчорний.

Таким чином, вибіркольору шпалер для спальної кімнати не такий великий. Найкраще підійдуть синій,блакитний, зелений, жовтий, сірий. Цілком припустимі, але з ними треба бутиакуратними - білий, помаранчевий, бежевий. Категорично заборонені - червоний,рожевий, чорний, фіолетовий.

Існують різні видишпалер. І назвати серед них ті, які ідеально підійшли б для спальні, напевно,не можна. У всіх є свої переваги, і свої недоліки.

Паперовішпалери

Найбільш екологічні шпалери, що для кімнати, десплять люди, є безсумнівним плюсом. До того ж за ціною такі шпалери єнайдоступнішими. Але є і мінуси - вони швидко вигорають, втрачають колір ілегко рвуться. До того ж такі шпалери рідко бувають одноколірними, в такомувипадку вони занадто просто виглядають.

Вініловішпалери

Більш міцні, і на вигляд більш красиві. На рівнихстінах можуть імітувати якусь подобу шовкового покриття, що буде сприятирозслабленню. Головний недолік дешевих вінілових шпалер - вони створюютьповітронепроникну плівку. Стіни перестають "дихати", а тому порушуєтьсямікроклімат в приміщенні.

Флізеліновішпалери

Спеціальний склад дозволяє наклеювати їх навіть нанерівні стіни. Рулони ширше звичайного, тому зменшується кількість стиків. Одиннедолік - вища ціна, порівняно з іншими видами шпалер. Проте, якість не можекоштувати дешево.

Текстильнішпалери

Їх ще називають безшовними, так як вони на всю стінунаклеюються єдиним полотном. Відмінний зовнішній вигляд, так як верхній шарзроблений з натуральних матеріалів - бавовни, льону, фетру, велюру і навітьшовку. Мінус – без регулярного прибирання накопичують пил, що для спальні недуже добре. Та й коштують такі шпалери досить дорого.

Фотошпалери

Хороший варіант для спальні, так як можна вибратималюнок, який буде заспокоювати і дарувати тільки позитивні емоції. Мінус -фотошпалери клеються тільки на одну стіну в кімнаті, а на інші доведетьсяпідбирати більш прості варіанти. І ще одне зауваження - у спальню точно непотрібні шпалери, які можна мити. Все-таки це не те приміщення, де стіни сильнобрудняться. Тільки якщо у вас немає маленьких художників, які не протирозмалювати батьківську кімнату.