0

Сатин — «бавовняний шовк»

Особливості сатинової тканини

Основні відомості

Сатин – одна з найкрасивіших, міцних і приємних до тіла тканин, виготовлених з натурального волокна. Найчастіше сатинову тканину використовують для пошиття постільної білизни.

Сатин користується величезною популярністю, адже цей матеріал виглядає благородно і, як це не банально, дорого. В минулому не дарма його називали «бавовняним шовком», оскільки за зовнішнім виглядом він мало чим поступається справжньому шовку.

Своїм блиском сатин дещо нагадує атлас, при цьому зберігає тепло бавовни. До речі, слово «сатин» характеризує тканину не за походженням використаного волокна (бавовна, синтетика, суміш бавовни і шовку), а за типом плетіння. Тому сатином можна назвати і синтетику з сатиновим плетінням, однак за традицією сатином називають саме бавовняну тканину.

Процес виготовлення і плетіння

Для виготовлення сатину використовують високоякісну бавовняну нитку двох видів. Більш щільна нитка утворює основу тканини, а більш тонка, кручена – лицьову сторону. Завдяки тому, що нитка кручена, сатин отримує блиск. Зауважте: блищить сатин тільки з лицьового боку, а виворітна сторона матова.

Особливість сатинового плетіння: лицьова кручена нитка вплітається в кожну четверту виворітну. Це складне плетіння, що забезпечує розкішний вигляд тканини.

Бязь, наприклад, має просте плетіння і по вигляду багаторазово поступається сатину.

Види сатину

Втім, сатин теж буває різним. Деякі сатинові тканини мають більш виражений блиск. Наприклад мерсеризація сатину, тобто при обробка гідроксидом натрію, надає тканині блиск, додаткову міцність і стійкість кольору. Додають блиску сатину і шляхом каландрування. Простими словами, тканину прокочують між нагрітими каландровими валами. Це розгладжує її і покращує зовнішній вигляд. Сатин набуває більше блиску. Однак цей блиск – тимчасовий. Після кожного прання він буде помітно зменшуватися. Варто мати це на увазі, вибираючи текстиль з сатину.