0

Як вибрати постільну білизну?

Постільна білизна з сатину чи інших бавовняних тканин: що краще?

Характеристики тканин

Щоб краще зрозуміти, з якої тканини обрати постільну білизну, треба порівняти види тканин за характеристикою.

Перш за все, слід уважно ознайомитися з інформацією, що вказана на упаковці постільної білизни. Звичайно ж, це має бути 100% бавовна.

Слід звернути увагу на щільність тканини. Щільність сатину становить від 120 ниток на квадратний сантиметр. Чим вищий цей показник, тим більш міцною, а значить, і більш зносостійкою є білизна.

Міцність сатину для постільної білизни може варіювати від 110 до 180 ниток на сантиметр. Щільність тканини може бути вказана в грамах на квадратний метр. Тут теж варто вибирати найбільш високий показник. Для сатину це від 120 г/м2.

Постільна білизна з сатину чи бязі?

Ці тканини знаходяться в різних цінових категоріях: сатинова постільна білизна вважається відносно дорогою, а білизна з бязі – однією з найдешевших. Бязь володіє, як правило, відчутно нижчою максимальною щільністю, а значить, термін служби в неї менший. У бязі просте плетіння ниток, тому тканина не виглядає розкішно. Бязь програє сатину за всіма показниками, крім ціни.

Постільна білизна з сатину чи ранфорса: у чому різниця?

Ранфорс – відносно новий продукт на нашому ринку постільної білизни. Його ще називають «поліпшеною бязью». Тканина якісна, щільна, не скачується, витримує безліч прань, приємна на дотик. Ранфорс теж має деякий блиск, так як піддається мерсерізаціі, однак сатинового глянцю не має. Вибирати між сатином і ранфорсом слід, знову ж таки, виходячи з особистих переваг. Маркетологи розхвалюють ранфорс як тканину, здатну зігріти взимку і охолодити влітку. Однак покупці в своїх відгуках відзначають, що ранфорс в цьому плані нічим не відрізняється від інших бавовняних тканин.

Постільна білизна з сатину чи перкаля?

Перкаль – дуже щільна тканина. Найчастіше вона володіє більшою щільністю, ніж сатин. Чим щільніша тканина – тим довше служить постільна білизна. На дотик перкалева тканина досить приємна – вона гладка і злегка прохолодна. Проте, перкаль не має того зовнішнього лиску, за який так цінують сатин.